MJ citát :,,Člověk si přeje,aby se ho dotkla pravda a aby ji mohl interpretovat tak,že bude schopen vyjádřit,co cítí a co prožívá,ať už je to beznaděj nebo radost-a vyjádřit to způsobem,který přidá životu další smysl.Doufá,že se tím dotkne i těch druhých.To je umění
ve své nejvyšší formě.Tyto okamžiky jsou tím,pro co chci žít"

Článek z Práva

28. prosince 2009 v 13:42 | Britanka |  Michael Jackson
28.12.2009

Rok Michaela Jacksona, živého i mrtvého

Jaroslav Špulák

Rok 2009 v populární hudbě byl rokem Michaela Jacksona. První polovinu byl mezi námi, ve druhé zbyl jeho odkaz. Od dubna trénoval v Los Angeles na svůj koncertní comeback. Počínaje červencem měl naplánovaných padesát koncertů do londýnské O2 Areny, drtivá většina byla vyprodaná již pár hodin poté, co byly vstupenky uvolněny do prodeje.

Populární hudba

Pětadvacátého června ho ale v důsledku předávkování silným anestetikem propofol(ve článku je napsáno profopol) zradilo srdce. Svět truchlil. Důstojnost vzpomínek sice narušily rodinné tahanice o Michaelovy sympatie i okázalý pohřeb, který byl nudný, Jackson nicméně zůstal v kurzu.
Řešila se jeho smrt, spekulovalo se, zda náhodou není naživu a neschovává se před svými dluhy, dražily se jeho věci a na sklonku října šel do kin hudební dokument This Is It. Výtěžek z něho pokryl část zpěvákových dluhů. V lednu 2010 se začne prodávat na DVD, tudíž má možnost dluhy zlikvidovat zcela.
Všechny další události doma i v zahraničí stojí ve stínu Jacksonova skonu. Soutěž Britain´s God Talent dala světu Susan Boyleovou, třiačtyřicetiletou pannu s naivním pohledem na svět a nádherným hlasem. První ČeskoSlovenská Superstar dala zemím bývalé federace Martina Chodúra, talentovaného vokalistu s vysokým sebevědomím.
Nejúspěšnější světové turné roku absolvovali irští U2. Série 44 koncertů vydělala 311 miliónů dolarů. Druhá skončila koncertní šňůra Madonny, jež čítala o dva koncerty více a vytěžila 222 milióny dolarů. Narozdíl od U2 se jeden koncert konal v Praze.
Kabát vystoupil 12.září na Vypichu pro šedesát lidí, Karel Gott oslavil v červenci sedmdesátiny a v prosinci získal popětatřicáté Českého slavíka. Nová česká popová generace, prezentovaná Michalem Hrůzou, Anetou Langerovou, Tomášem Klusem, Markem Ztraceným, Petrem Bendem, Nightwork nebo Xindlem X, se pozvolna dere nahoru a dýchá na záda zkušeným. Vyšla i řada skvělých alb, přestože jejich prodeje klesají. Pirátské šíření hudby digitální cestou nabralo na obrátkách.


Michael Jackson se na comebackové koncerty připravoval svědomitě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HanisShka HanisShka | E-mail | Web | 1. ledna 2010 v 23:44 | Reagovat

Kabát vystoupil 12.září na Vypichu pro šedesát lidí

Taky se přepsali? Tam má bejt 60 tisíc :-D

2 Britanka Britanka | E-mail | Web | 1. ledna 2010 v 23:47 | Reagovat

[1]: můj překlep :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama