MJ citát :,,Člověk si přeje,aby se ho dotkla pravda a aby ji mohl interpretovat tak,že bude schopen vyjádřit,co cítí a co prožívá,ať už je to beznaděj nebo radost-a vyjádřit to způsobem,který přidá životu další smysl.Doufá,že se tím dotkne i těch druhých.To je umění
ve své nejvyšší formě.Tyto okamžiky jsou tím,pro co chci žít"

Pop story- kalendarium pop music 1950-2003 - 2.cast

26. srpna 2009 v 21:02 | Borek Kapitančik to napsal a já to teď přepisuji |  Pop Story
Tak v tomto pokračování jsou zmíněná některá zranění MJ, pak jeho sestry Janet a LaToya.... víc Vám neřeknu jen čtěte dál a dozvíte se třeba i to co jste doteď nevěděli tak jako já.


26. březen 1988
Tímto dnem se stal Michael Jackson prvním sólovým umělcem, který poslal 4 songy z jediného alba na vrcholek americké hitparády. Jeho skladba Man In The Mirror z alba Bad se právě zapsala jako další americké Číslo jedna. Desatý Jacksonův topper(poznámka autora: song, který dosáhl na samotný vrchol hitparády) vedl hitparádu 2 týdny.

5.duben 1985
Na Velký pátek 5.dubna 1985, v 15 hodin a 50 minut greenwichského času poslouchal svět jedinou písničku. Přes pět tisíc rozhlasových stanic v Americe, Asii, Africe a Evropě (dokonce i v tehdejším Východním Německu) pustilo do éteru v tentýž okamžik skladbu charitativního sdružení U.S.A For Africa, tedy song We Are The World, který napsali Lionel Richie a Michael Jackson. Výtěžek prodeje z desek, videokazet, triček a plakátů U.S.A For Africa, který dosáhl 44 miliónů dolarů, byl věnován hladovějícím obyvatelům afrického kontinentu. Tato obdoba britského Do They Know It´s Christmas vznikla za přispění 45 umělců, od Harryho Belafontea, Kim Carnes, přes Boba Dylana, Cyndi Lauper a Kennyho Rogerse až k Dianě Ross a Stevie Wonderovi.

13. duben 1985
Od 7. března, kdy se v obchodech s deskami objevila první zásilka singlů s písničkou We Are The World, bylo jasné, že prvních 800 000 kopií nebude ani zdaleka stačit. Po čtyřech týdnech se skladbě, kterou napsali Michael Jackson a Lionel Richie na popud Harryho Belafontea, podařilo dosáhnout až na vrchol zámořské hitparády. písnička, kterou zpívalo 45 amerických umělců pod názvem U.S.A For Africa, vedlo US Chart až do 11. května, tedy 4 týdny po sobě.25. duben 1970
V tento den začal dvoutýdenní pobyt písničky ABC skupiny Jackson Five na čele amerického prodejního žebříčku.

30. duben 1983
Po jednotýdenní pauze se na čelo americké hitparády vrátil Michael Jackson. Dalším domácím čislem jedna pro něj (na 3 týdny) tentokrát stala další skladby z jeho alba Thriller produkovná Quincy Jonesem - Beat it. Natáčení videoklipu k písničce stálo 160 000 dolarů. Michael v něm dvěma soupeřícím černým gangům říká: ,,....nebojujte proti sobě. Ti chlapci jsou vašimi bratry...".

4. květen 1951
V americkém městě Gary, stát Indiana, se narodil jeden z členů sourozeneckého kvinteta Jackson Five, "Jackie" Sigmund Jackson.

14. květen 1985
Z rukou tehdejšího prezidenta Ronalda Reagana převzal Michael Jackson ve washingtonském Bílém domě ocenění za humanitární činnost.

15. květen 1993
Janet Jackson se díky písničce That's The Way Love Goes stala na 8 týdnů královnou severoamerické singlové hitparády. Singl, který ve Velké Británii dosáhl jen na druhou příčku, byl pro Janet její 6. americkou jedničkou

16.květen 1966
Ve městě Gary (Indiana) se narodila nejmladší členka hudebního klanu Jacksonů, Janet.

Janet Jackson, s postupem doby čím dál podobnější svému bratru Michaelovi. Se svými sourozenci v Jackson Five vystupovala poprvé ve svých 7 letech. V USA se během 80.let dostaly na vrchol žebříčku její písničky What Have You Done For Me Lately?, When i Think Of You, Miss You Much, Escapade a Black Cat.

16. květen 1983
Při příležitosti televizního natáčení oslav založení společnosti Motown Records předvedl Michael Jackson svůj speciální krok Moonwalk.

21.květen 1983
Poté, co si během března dvakrát sáhla na britské albové Číslo jedna, vrátila se deska Thriller Michaela Jacksona znovu na špici UK Album Chart. Nejprodávanější deskou ve Velké Británii bylo tohle Jacksonovo mistrovské dílo dalších pět týdnů. V žebříčku vydržel Thriller 134 týdnů.

26. květen 1994
Svatebním obřadem v Dominikánské republice, utajeným před médii, se stali manžely Michael Jackson a Lisa Marie Presley. Dcera krále rock'n'rollu podala o dvacet měsíců žádost o rozvod z důvodu nepřekonatelných rozporů.

29. květen 1956
Na svět přišla LaToya Jackson, víceméně černá ovce rodiny Jacksonů.

29. května 1987
Michael Jackson učinil první ze dvou nabídek na zakoupení ostatků tzv. Sloního muže, Johna Merricka. Protentokrát nabídl 50 000 dolarů.

30. květen 1992
Během 20 týdnů, které strávila v americkém singlovém žebříčku písnička In The Closet, byla jejím nejlepším umístěním 6. příčka. Po Black Or White Remember The Time to byl třetí singl z desky Dangerous Michaela Jacksona.

3. červen 1990
Král popu byl přijat v nemocnici St. John's Hospital v Santa Monice kvůli bolestem na prsou. Po vyšetření vyšlo najevo, že si Michael Jackson při taneční zkoušce pohmoždil žebro.

23. červen 2000
Mnichovský promotér Marcel Avram zažaloval Michaela Jacksona za nedodržení smlouvy na dvě naplánovaná vystoupení Millennium Concerts.

25. červen 1977
Čtveřice bratrů Jacksonových se v tento den poprvé propracovala ve Velké Británii až na 1. místo singlové hitparády. Bylo to tedy poprvé, co se tehdy 19letý Michael podíval ve starém dobrém Albionu na špici Chart, a to díky disko hitu Show You The Way To Go.

27. červen 1981
Prvním sólovým songem Michaela Jacksona na špici britské hitparády se stal song One Day In Your Life. Písnička vytažená v té době z motownských archivů vedla ostrovní žebříček dva týdny.

29. červen 1999
Michael Jackson utrpěl během koncertu na mnichovském olympijském stadionu při pádu z patnáctimetrové výšky jen drobná zranění a oděrky. Stalo se právě v okamžiku, kdy zpíval svůj Earth song.

30. červen 1975
Členové skupiny Jackson Five oznámili svůj odchod od společnosti Motown a zároveň změnu jména na Jacksons, neboť původní název kapely byl vlastněn nahrávací společností.


2. červenec 1988
Po osmitýdenním putování americkým žebříčkem Billboard 100 se jeden týden dotkl samotného vrcholu song Dirty Diana Michaela Jacksona. Byl to pátý Jacksonův singl v nepřetržité řadě, který se stal americkou jedničkou a počítáme-li i nahrávky s rodnými Jackson Five, šlo o jedenáctou Michaelovu návštěvu na americkém čísle jedna.


Tak a pro dnešek by stačilo. Další pokračování buď zítra nebo pozítří. Doufám, že přibydou nějaké kladné komentáře.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuuzcaa Zuuzcaa | 26. srpna 2009 v 21:17 | Reagovat

týjo sletět s 15 ti metrový vejšky a nic si nezlámat..to bylo fakt štěstí.....

2 Britanka Britanka | 26. srpna 2009 v 21:23 | Reagovat

[1]: tjn to měl

3 Zdenča Zdenča | E-mail | Web | 26. srpna 2009 v 21:50 | Reagovat

tak to je síla, chudák, dobře, že se mu nestalo nic vážného...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama